HISTORIA

Pionierzy jakości

Odkąd pierwsza opona wytoczyła się z naszego warsztatu zastanawiamy się, jak przesuwać granice możliwości i tworzyć coraz lepsze produkty.

W 1870 roku Benjamin Franklin Goodrich, wizjoner i przedsiębiorca-samouk, założył w miejscowości Akron w stanie Ohio pierwszy w Ameryce Północnej zakład produkujący opony. Priorytetem była dla niego od samego początku jakość. Jego syn, Charles Cross Goodrich, założył pierwsze centrum badawcze w Stanach Zjednoczonych.
Już w roku 1903 firma BFGoodrich® wyróżniła się na tle konkurencji: to jej opony wykorzystano w samochodzie Ford Model A – pierwszym, który przejechał Amerykę Północną ze wschodu na zachód.

Oczywiście interesowaliśmy się również lotnictwem. W roku 1909 opony BFGoodrich® brały udział w ustanowieniu rekordu prędkości samolotu Curtiss Aeroplane Corporation (75 km/h) w międzynarodowych wyścigach samolotów w Reims we Francji. Niedługo potem mieliśmy stać się legendą: w 1927 roku wyposażony w opony BFGoodrich® samolot Charlesa Lindbergha, Spirit of St. Louis, dokonał pierwszego lotu transatlantyckiego. A w 1977 nasze opony poleciały nawet w kosmos – wykorzystano je w statku kosmicznym Columbia.
Przy projektowaniu opon pracownicy BFGoodrich®, nieustannie poszukujący nowych pomysłów i możliwości, stale stawiają sobie wyzwania, wyznaczają trendy i dokonują rzeczy niemożliwych.

bfgoodrich truck tyres history heritage planeincolours
historia ciężarówek; ciężarówka bf goodrich; wyścigi samolotów
BFGoodrich
Najlepsze uczucie na świecie? Bezpieczny powrót do domu samochodem z solidnymi oponami BFGoodrich®.
bfgoodrich truck tyres history heritage shop
Ford Model A; pierwszy przejazd przez Amerykę, transport miejski
BFGoodrich
BFGoodrich® oferuje opony o najlepszym stosunku jakości do ceny w kategorii transportu zbiorczego.

BF Goodrich VideoExterne VDEF 171017